Podpisz apel w obronie honoru Żołnierzy Polskich walczących z Niemcami w 1939 r.
  • Maria i Jan Kajewscy
  • Maciej Magot
  • Teresa Sołtys
  • Krzysztof Oleszczuk
podpisz
4670 podpisów
Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij
Skopiuj link

Opis petycji

Niemiecki portal internetowy Sueddeutsche Zeitung posłużył się zdjęciem zrobionym w trakcie Marszu Niepodległości przedstawiającym członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej Jacka Perłowskiego. Rekonstruktor miał na sobie replikę munduru Oficera Wojska Polskiego z czasów kampanii wrześniowej z 1939 roku. Nad zdjęciem widnieje tytuł artykułu, który zgodnie z tłumaczeniem brzmi „Kilku bandytów”. Pragniemy przypomnieć, że wkraczające do Polski w 1939 r. nazistowskie oddziały niemieckie nazywały bandytami żołnierzy Wojska Polskiego. Toczy się walka informacyjna już nie tylko o historię, ale również o dobre imię polskich bohaterów. Niemiecki portal atakuje polskie symbole narodowe, które są dla nas Polaków odzwierciedleniem poświęcenia, odwagi i bohaterstwa Żołnierzy Polskich walczących z nazistowskim najeźdźcą. Warto dodać, że zdjęcie zostało zrobione podczas uroczystego odśpiewania przez kilkaset tysięcy ludzi na Marszu Niepodległości polskiego hymnu państwowego, co stojący w mundurze oficerskim rekonstruktor podkreślił salutując.

Więcej o całej sprawie mogą się Państwo dowiedzieć z programu Mediów Narodowych, w trakcie którego redaktor Michał Jelonek rozmawiał z Jackiem Perłowskim i mecenasem Stefanem Hamburą.

ODNOŚNIK DO MATERIAŁU MEDIÓW NARODOWYCH

Prosimy wszystkich o udział w akcji informacyjnej dotyczącej niniejszego protestu. #bronimyHonoruŻołnierzyWP

ODNOŚNIK DO MATERIAŁU SUEDDEUTSCHE ZEITUNG:Umieść na stronie widget z apelem:
<iframe src="http://podpiszapel.pl/widget/?id=194" width="350" height="395" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Treść apelu

Do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy

 

Panie Prezydencie,

w związku z haniebnym artykułem Floriana Hassela w Sueddeutsche Zeitung pt. „Ein paar Banditen”, opublikowanym dnia 12 listopada 2018 roku, w którym autor znieważył Mundur Żołnierza Polskiego, domagamy się od Pana Prezydenta jako Naczelnego Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej stanowczej reakcji.

Wspomniany niemiecki portal internetowy posłużył się zdjęciem zrobionym w trakcie Marszu Niepodległości przedstawiającym członka Grupy Rekonstrukcji Historycznej Jacka Perłowskiego, który miał na sobie replikę munduru Oficera Wojska Polskiego z czasów kampanii wrześniowej w 1939 roku. Nad zdjęciem widnieje tytuł artykułu, który zgodnie z tłumaczeniem brzmi „Kilku bandytów”. Pragniemy przypomnieć, że wkraczające do Polski w 1939 r. nazistowskie oddziały niemieckie nazywały bandytami żołnierzy Wojska Polskiego. Toczy się walka informacyjna już nie tylko o historię, ale również o dobre imię polskich bohaterów. Niemiecki portal atakuje polskie symbole narodowe, które są dla nas Polaków odzwierciedleniem poświęcenia, odwagi i bohaterstwa Żołnierzy Polskich walczących z nazistowskim najeźdźcą. Warto dodać, że zdjęcie zostało zrobione podczas uroczystego odśpiewania przez kilkaset tysięcy ludzi na Marszu Niepodległości polskiego hymnu państwowego, co stojący w mundurze oficerskim rekonstruktor podkreślił salutując.

Panie Prezydencie,

w rocie przysięgi wojskowej możemy przeczytać następujący fragment, w którym żołnierze zobowiązują się „strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić.” Jako obywatele domagamy się od Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej podjęcia wszelkich działań mających na celu ukaranie dziennikarza Floriana Hassela i pociągnięcia redakcji Sueddeutsche Zeitung do odpowiedzialności za znieważenie symboli narodowych, a także oficjalnych przeprosin redakcji względem Polaków.

 

Robert Bąkiewicz
Prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”

Jacek Perłowski
Dowódca Grupy Rekonstrukcji Historycznej SH Polonia Restituta

i wszyscy podpisani pod niniejszym pismem.

Petycja zakończona. Zebraliśmy 4670 podpisów

Adresaci petycji:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
[email protected]