Petycja do Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce w sprawie Tommiego Robinsona
  • Robert Słowiński
  • Małgorzata Kempin
  • Bogdan Żmuda
  • Bogdan Kazmierski
podpisz
3274 podpisów
Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij
Skopiuj link

Opis petycji

Tommy Robinson (prawdziwe imię i nazwisko Stephen Yaxley-Lennon) to znany, brytyjski, prawicowy aktywista. Założyciel i były lider Angielskiej Ligi Obrony (EDL). Niedawno zaczął pracować jako dziennikarz. Znany Polakom jako dziennikarz relacjonujący Marsz Niepodległości w 2017 roku, który opisał jako „największy marsz patriotyczny jaki widziała Europa […]”. Chwalił uczestników marszu za brak poprawności politycznej, która, jak twierdzi, zabija Europę. Robinson przypomniał w swoim materiale całej Europie zarówno o historycznych dokonaniach Polaków, jaki i o tym jak wiele nam zawdzięczają. Jego materiał, jako jeden z nielicznych na zachodzie, pokazał prawdziwe oblicze Marszu Niepodległości, gdzie widać było dumnych Polaków ze swoimi rodzinami. W przeciwieństwie do reżimowych mediów, nie pokazał zmanipulowanych wyciętych fragmentów, które miały tylko i wyłącznie udowodnić z góry postawioną tezę o rzekomym rasistowskim i ksenofobicznym charakterze Marszu.

25 maja w Wielkiej Brytanii Tommy Robinson został aresztowany, podczas relacjonowania procesu gangu 29 muzułmanów, którzy zostali oskarżeni o liczne gwałty oraz inne przestępstwa, których dokonali na dziewczynach w wieku 11-17 lat. Dziennikarz podobno miał podżegać oskarżonych, ale, jak można zobaczyć na upublicznionym materiale, policja, dokonująca aresztowania, nie potrafiła przedstawić rzetelnych argumentów potwierdzających te tezę. Informacje dotyczące samego incydentu są różne. Według części dziennikarzy Robinson miał przebywać tam bez akredytacji, a Jego zachowanie mogło zostać odebrane jako niestosowne. Tommy był już obciążony wyrokiem w zawiasach za podobny incydent. Tym razem aktywista został skazany w trybie ekspresowym na 13 miesięcy pozbawienia wolności. Sprawa jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ dziennikarz już raz został pobity przez muzułmańskich współwięźniów. Tysiące Brytyjczyków wyszło na ulicę domagając się wypuszczenia swojego rodaka, a jedna ze stron zebrała 500 tysięcy podpisów, które wyrażały poparcie dla tego apelu.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wystosowuje petycję do Ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce, aby wyrazić swoje zaniepokojenie sprawą Tommiego Robinsona oraz apeluje o wszczęcie odpowiednich kroków mających na celu zapewnienia mu bezpieczeństwa oraz jego prawa do wolności słowa.Umieść na stronie widget z apelem:
<iframe src="http://podpiszapel.pl/widget/?id=158" width="350" height="395" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Treść apelu

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathan Knott

 

Szanowny Panie Ambasadorze,

z wielkim niepokojem i przerażeniem obserwujemy ostatnie wydarzenia, które mają miejsce w Wielkiej Brytanii.
Na oczach całego świata więziono dziecko wbrew woli jego rodziców, odmawiając prawa do diagnozy przez innych lekarzy i dalszego leczenia w innych szpitalach. Głodzony Alfie Evans zginął w niewyjaśnionych okolicznościach tuż po podaniu niezidentyfikowanych zastrzyków.
Innym, niepokojącym i wykraczającym poza uprawnienia państwa, przypadkiem było zatrzymanie polskiego obywatela i dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, któremu służby brytyjskie pod pretekstem niepotwierdzonego zarzutu kopiowały i czytały wszelkie znalezione przy nim informacje.
W końcu dowiedzieliśmy się o areszcie i skazaniu Tommyego Robinsona, człowieka, który uczestniczył w charakterze dziennikarza na Marszu Niepodległości w 2017 roku. Był tutaj traktowany z szacunkiem i z poszanowaniem jego praw. Jak sam przyznaje, czuł się tutaj bezpiecznie i był pod wrażeniem wolności słowa, której nie ograniczała poprawność polityczna.

 

Szanowny Panie Ambasadorze,

mając na uwadze wszystkie wspomniane powyżej sprawy, rozumiemy motywy działania coraz bardziej zdesperowanych Brytyjczyków. Padają ofiarą gwałtów, pobić, są wypierani przez społeczność muzułmańską. Jesteśmy przekonani, że Tommy Robinson działał na rzecz zwykłych Brytyjczyków, czego nikt nie dostrzega z powodu poprawności politycznej, która niestety chroni sprawców tych czynów.
My, niżej podpisani, jesteśmy zaniepokojeni sytuacją w Wielkiej Brytanii, gdzie prawa jednostki są łamane, a prawa mniejszości stawiane ponad prawa większości. Państwo, które Pan reprezentuje w Polsce, coraz bardziej traci w naszych oczach. Podpisując się pod tym listem pragniemy oznajmić, że będziemy monitorować sprawę Tommiego Robinsona, który narażony jest w więzieniu na zemstę środowisk muzułmańskich. W tej sytuacji Wielka Brytania jest odpowiedzialna za jego bezpieczeństwo.

 

Petycja zakończona. Zebraliśmy 3274 podpisów

Adresaci petycji:

Jonathan Knott Ambasador UK
[email protected]