STOP profanacji! Petycja do Rzecznika Praw Obywatelskich
  • Aleksandra Darowska
  • Andrzej Jaroma
  • Daniel Radio
  • Daniel Radio
podpisz
6434 podpisów
Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij
Skopiuj link

Opis petycji

Adam Darski ps. “Nergal”, lider zespołu Behemoth, znany jest z kontrowersyjnych zachowań wymierzonych w wiernych Kościoła katolickiego i ich uczucia religijne. 25 września bieżącego roku miał miejsce kolejny tego typu czyn muzyka. Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikował on zdjęcie, na którym znajduje się zniszczony obraz przedstawiający Matkę Boską z napisem “O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami” przygnieciony butem, który przygniata wizerunek Matki Boskiej.Umieść na stronie widget z apelem:
<iframe src="http://podpiszapel.pl/widget/?id=237" width="350" height="395" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>

Treść apelu

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar

Szanowny Panie Rzeczniku,

My, niżej podpisani, wierni Kościoła katolickiego ze smutkiem przyjęliśmy wieść o kolejnej prowokacji Adama Darskiego ps. “Nergal” wymierzonej w wiernych Kościoła katolickiego i symbole ważne dla milionów Polaków. 25 września opublikował na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook zdjęcie, na którym znajduje się zniszczony obraz przedstawiający Matkę Boską z napisem “O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami” przygnieciony butem, który przygniata wizerunek Matki Boskiej. Nie jest to pierwsze tego typu zachowanie kontrowersyjnego muzyka.

Czy miliony katolików w Polsce i na całym świecie znowu mają widzieć, że “gwiazdy” mogą więcej? Czy uczucia religijne Polaków znowu mogą być obrażane i szargane w imię “artystycznej prowokacji”? Dlaczego happeningi jednych karze się z całą surowością, a jawne prowokacje skierowane wobec najzwyklejszych Polaków i instytucji od tysiąca lat stającej na straży polskości przechodzą bez echa i bez interwencji osób powołanych do tego, by bronić zwykłych obywateli? Liczymy wykazanie się uczciwością i sprawiedliwością przez RPO. Rzecznik Praw Obywatelskich ma wreszcie okazję by udowodnić, że broni wszystkich Polaków.

Zwracamy się do Rzecznika Praw Obywatelskich ze zdecydowaną prośbą o ustosunkowanie się do tego czynu i innych podobnych. Do tej pory wypowiadał się pan głównie w imieniu tzw. “mniejszości”. Czas na obronę większości przed prowokacjami dotychczasowych “świętych krów”, którzy dla popularności są w stanie dokonywać tego typu bluźnierstw. W Polsce wzrasta antyklerykalna agresja, czego mieliśmy przykłady w ostatnich miesiącach, np. w Szczecinie. Zachowania takie jak prowokacja Adama Darskiego może inspirować kolejne takie ekscesy, które mogą przerodzić się w zwykłe prześladowania wierzących Polaków i doprowadzić do rozlewu krwi.

Z wyrazami szacunku,

Petycja zakończona. Zebraliśmy 6434 podpisów

Adresaci petycji:

Rzecznik Praw Obywatelskich
[email protected]